Autor zapowiedzi: Fortuna

Zapowiedzi

1.6.2024

pic

UDANY REWANŻ. Iga Świątek w Indian Wells miała te same rywalki w II i III rundzie jak podczas Australian Open. Na szczęście tym razem Igę zobaczymy w IV rundzie. Oba mecze miały bardzo podobny przebieg. Wyrównana walka w pierwszych setach, do pierwszego przełamania, a później to już kompletna dominacja Polki i drugie partie wygrane bez straty seta. Iga Świątek zakończyła mecz z Danielle Collins dziewięcioma wygranymi gemami z rzędu, a z Lindą Noskovą wygrała 10 ostatnich gemów. Po meczu z Noskovą Iga powiedziała: „Popełniłam trochę błędów na początku meczu, wydaje mi się, że chciałam zbyt szybko kończyć wymiany. Wiedziałam jednak, że jeżeli postawię na stabilność, cierpliwość, to będę miała swoje szanse. Musiałam zmieniać moje nastawienie. Wiedziałam, że jestem wystarczająco doświadczona, aby negatywne myśli mną nie zawładnęły.”

IGA ŚWIĄTEK

Kraj : Polska

Wiek: 22 lata

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  1/1 ( kwiecień 2022)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2024: 18/1

Najlepszy występ w tym sezonie: triumf w Dausze

Ilość występów w  Indian Wells: 3

Najlepszy rezultat w tym turnieju: triumfatorka z roku 2022

Ostatni mecz:

III runda Indian Wells z Noskovą 6:4,6:0.

JULIA PUTINCEWA

Kraj : Kazachstan

Wiek: 29 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  79/27 (06.02.2017).

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2024: 2/0

Najlepszy występ w tym sezonie: ćwierćfinał w Hobart

Ilość występów w  Indian Wells: 9

Najlepszy rezultat w tym turnieju: IV runda 2024

III runda Indian Wells z Keys 6:4,6:1

Prognoza: to będzie trzeci pojedynek tych tenisistek. Oba wcześniejsze mecze wygrała Iga, w obu przypadkach bez straty seta. Po raz ostatni te panie zmierzyły się w Sylwestra podczas United Cup, Iga wygrała wówczas 6:1, 6:3. W Indian Wells stosunkowo wolne korty sprzyjają Polce i zakładam, że również tym razem wygra bez straty seta. Oba poprzednie mecze Igi w Indian Wells miały podobny przebieg, stosunkowo wyrównana batalia w pierwszych gemach, a później już „odjazd” Polki. Zarówno w pojedynku z Collins, jak i Noskovą liderka rankingu wygrała drugiego seta do zera. Putintseva znakomicie zaprezentowała się w meczu z Keys, będzie tutaj grać agresywnie, starać się przejmować inicjatywę, ale sądzę, że Polka stosunkowo szybko ostudzi zapał Kazaszki. Mój typ: więcej gemów w pierwszym secie – kurs 2,13.